"הטיפול במשאב האנושי בראש סדר העדיפויות הארגוני בקבוצת תגלית", כך לדבריו של היועץ המשפטי של החברה עו"ד שלום בר

בשנים האחרונות עובר תחום דיני עבודה מהפיכה של ממש, כאשר הנדבך החשוב ביותר, של אותה מהפיכה, כניסתו לתוקף ב 19 ביוני 2012, של החוק להגברת האכיפה של דיני עבודה, אשר מטרתו להגביר וליעל את אכיפתם של חוקי העבודה.

במסגרת החוק נקבעו הליכי אכיפה מנהליים פליליים ואזרחיים לרבות: הטלת עיצום כספי על ידי מפקח מטעם משרד הכלכלה; הגשת תביעה על ידי עובד נגד מזמין השרות במשפט אזרחי; הגשת כתב אישום כנגד מזמין השרות, ובעלי תפקיד מטעמו;

בשנים 2013-2014 נפתחו על ידי רשויות האכיפה, אלפי תיקים אזרחיים ופליליים כנגד מעסיקים וכנגד מזמיני שרות וזאת במסגרת פעולות אכיפה יזומות וממוקדות לתחומי השמירה הניקיון וההסעדה.

אין חולק כי הסיכונים של עיצומים כספיים בסכומים גבוהים ביותר, כמו גם הטלת אחריות בפלילים, מחייבים את מזמיני השירות כמו גם את נותני השירות לקבל יעוץ משפטי של עורכי דין בעלי התמחות מיוחדת מתחום העבודה, החל משלב היציאה למכרז ועד למועד סיומו.

חברות שהשכילו לקבל יעוץ משפטי ממוקד בתחום דיני עבודה, הצליחו להטמיע וליישם את הוראות החוק ומנגד גופים אשר נשארו שאננים לשינויים עשויים למצוא את עצמם נקנסים בסכומים גבוהים ותחת חקירות פליליות ובסיכון מוחשי לעצם המשך קיומם.

הנהלת תגלית שירותי ניקיון ותחזוקה מתקדמים בע"מ, החליטה לשים את נושא הטיפול במשאב האנושי בראש סדר העדיפויות הארגוני, במסגרת זאת מלווה משרד עורך דין שלום בר, את הנהלת החברה מזה מספר שנים, בתהליך הטמעת חוקי העבודה ובמתן לווי ויעוץ משפטי שוטף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *