את הנחיצות של שירותי ניקיון במוסדות ובארגונים גדולים אין צורך להסביר. עשרות או מאות אנשים החולקים חלל משותף צריכים לעבוד בסביבה נקייה: המטבח, השירותים, חללי העבודה עצמם – כל האזורים האלה חייבים להיות נעימים לשהייה ונקיים ללא רבב.

למרות הצורך הגדול, קיים קושי לאתר את העובדים הטובים ביותר, ויותר מכך – לשמר אותם כך שיעבדו לטווח ארוך וירגישו חלק מהארגון שבו הם פועלים. עובדי הניקיון מתחלפים בתדירות גבוהה והעבודה הקשה יצרה בעבר סיטואציות של “עובדים נודדים המתקשים לשמור על רצף תעסוקתי.

המצב הזה פוגע בכל הצדדים המעורבים:

  • ראשית בעובדים עצמם, שאין להם רצף תעסוקתי וזכויותיהם – ימי חופשה, דמי הבראה, הפרשות לפנסיה – נפגעות עקב המעבר התכוף בין מעסיקים.
  • מקבלי השירותים – הארגונים שאצלם פועלים העובדים לא נהנות מרציפות, משקט ומוודאות ששירותי הניקיון יתבצעו ברצף ובאיכות טובה.
  • חברות הניקיון עצמן – הצורך להכשיר עובדים על בסיס קבוע, “למלא חורים”, לנווט בין לקוחות שונים ועובדים מתחלפים.  

קבוצת תגלית, בראשות אלון אזולאי, שמה לעצמה מטרה לשבור את מעגל הקסמים השלילי הזה, ולייצר מצב חדש, שבו עובדי הניקיון – צורכיהם, תנאי העבודה שלהם, שכרם ורווחתם – עומדים בראש הפירמידה. אלון אזולאי, חבר איגוד חברות הניקיון בישראל מאז 2012 ואף עמד בראשו, מכיר היטב את הקשיים העומדים בפני הענף. אזולאי היה ממובילי חוק העסקת עובדים על ידי קבלני שירות בתחומי השמירה והניקיון בגופים ציבוריים (תשע”ג-2013), וקבוצת תגלית מיישמת את כל כללי ההעסקה ההוגנת כדי לשמר את עובדיה לאורך זמן ולדאוג שיהיו מרוצים מעבודתם.

“פגשתי עשרות עובדים לא מרוצים, והפכתי אותם לעובדים ותיקים בחברה שלנו”, מספר אזולאי. “השיבוץ הנכון במקום עבודה המתאים לעובד, בשעות המתאימות לו, תשלום כל הזכויות הסוציאליות, אוזן קשבת לכל קושי – אלו התנאים שהופכים כל עובד או עובדת למרוצים. אנחנו בתגלית לא מוותרים על דבר מאלה, וכך העובדים שלנו באים לעבודה מלאי מוטיבציה, עושים את עבודתם על הצד הטוב ביותר, והלקוחות שלנו מרוצים.

“הדרך לעובד או עובדת מרוצה לא תמיד קלה”, מודה אזולאי, “אבל האוזן שלנו קשובה לעובדינו, הדלת שלנו פתוחה עבורם, ואנחנו מכבדים אותם ואותן. אנחנו פועלים במסגרת החוק ואף נותנים מעבר – מענקי הצטיינות, טקס עובד/ת מצטיינ/ת ועוד – כי אנחנו מבינים שהחיוך של העובדים שלנו הוא ההצלחה שלנו. עובדי הניקיון של היום, ובעיקר עובדי תגלית נהנים מיציבות תעסוקתית, מזכויות סוציאליות מלאות ומשכר הוגן, או בקיצור מה שאני קורא לו – מהפכה, לא פחות”.